אלפי גולשים גילו שיש להם צילינדר בעין אחרי שהם ראו את התמונות האלו – אולי גם לכם יש?!

כל חיינו היו שקר מוחלט...דווקא ברגע שחשבתם שראיתם כבר הכל, מסתבר שלא ראיתם כלום – תרתי משמע… תנו לנו להסביר. להרבה אנשים יש אסטיגמציה, או במילה אחרת: צילינדר. שזה אומר שהקרנית שלהם מעוקלת במקצת. העניין הוא שלא כולם יודעים שיש להם את זה!

בחשבון הטוויטר @UnusualFacts6 עלתה תמונה שמראה את ההבדלים בין מה שאנשים עם צילינדר רואים לעומת אלו שאין להם צילינדר והתמונה הפכה לויראלית בטירוף אחרי שמלא אנשים שחבו שהם רואים מצויין, גילו שהם סובלים מהתופעה הזאת.

רוצים לדעת אם גם לכם יש צילינדר? גללו מטה וגלו!

מישהו העלה פוסט עם תמונות שמשוות בין איך שאנשים עם צילינדר רואים את העולם לעומת אלו שלא

לעין נורמלית יש קרנית ועדשה עגולות. אצל אנשים עם צילינדר, אחת מהן – העדשה או הקרנית, היא בצורה ביצה. מה זה אומר? אם אין לכם צילינדר אתם תראו את האורות בצורה ברורה. אם יש לכם צילינדר – האורות ישברו.

יש שני סוגים של צילינדר

יש שני סוגים של צילינדר: צילינדר של הקרנית, שבמצב הזה העיקול בקרנית לא תואם. ויש צילינדר בעדשה, כשעיקול בעדשה לא תואם. שניהם גורמים לראיה מטושטשת – בדברים מאוזנים, מאונכים או אלכסוניים. לרוב, לאנשים עם צילינדר יש גם קוצר או רוחק ראיה. אור שנשבר הוא אחד התסמינים היותר נפוצים בצילינדר. בארה”ב, לבדה, ל-1 מתוך 3 אנשים יש צילינדר! זה פשוט המון…

בלי צילינדר

עם צילינדר

כך קרנית מעוקלת נראית לעומת קרנית נורמלית:

ראיה מטושטשת היא לא התסמין היחיד של צילינדר. אנשים עם צילינדר, לעיתים, מאמצים יותר את העיניים, סובלים מכאבי ראש וקושי לראות בלילה. חלק מהאנשים נולדו עם צילינדר והם לא יודעים שהם סובלים מזה עד שהם עושים בדיקת עיניים. כמובן, שיש פתרון – והוא משקפיים מתאימים או עדשות. אפשר גם לעשות ניתוח לייזר, כמובן.

Credit: wikipedia

ואלו היו התגובות ברשת:

גם אתם גיליתם שיש לכם צילינדר? שתפו אותנו בתגובות!

מקור: Bored Panda
שתפו עם החברים שתפו עם החברים