24 מסרים סמויים שמסתתרים בלוגואים הכי מפורסמים בעולם, ולא שמתם לב אליהם עד היום!

לא תאמינו מה הקשר בין ההיסטוריה של דנמרק לסמל הבלוטות!כל עסק טוב צריך לוגו טוב. אבל כשמדובר באיור קטן שאמור להיות פשוט ושיזכרו אותו לטווח הארוך, איך אפשר להכניס אליו את כל הערכים של החברה?

אם תשאלו את החברות הכי גדולות בעולם, זה בדיוק מה שצריך כדי לקחת את העסק קדימה. מסרים סמויים שמתחבאים (ולפעמים הם ממש גלויים) ומעבירים ללקוחות בדיוק מה שצריך.

אז הנה כמה חברות שלקחו מעצבים סופר מוכשרים שיצרו לוגואים סופר מעניינים, עם מסרים סמויים. כמה מהם הצלחתם לזהות לפני שקראתם מה מסתתר בהם?

1. תקווה לילדי אפריקה

הלוגו שייך לאירגון הומניטרי לסיוע לילדי אפריקה. אם תסתכלו מקרוב, תראו שבין הצלליות של הילד והאדם המבוגר נוצרת מפת יבשת אפריקה.

2. בלוטות’

לפני המון המון שנים, שלט בדנמרק המלך האראלד גורמסון. הכינוי של האראלד היה “כחול השן”, כי אהב אוכמניות ולפחות אחת משיניו הייתה בצבע כחול (מקוריים שם בדנמרק).

למה אנחנו מספרים לכם את זה? כי טכנולוגיית הבלוטות’ קרויה על שמו, וגם הלוגו שלה. כמו שהאראלד איחד את השבטים הדנים לממלכה אחת, ככה הטכנולוגיה מאחדת מספר מכשירים לרשת אחת. הסמל של הטכנולוגיה מורכב משילוב אותיות של שמו הפרטי ושמו האמצעי (Blåtand).

3. אמזון

הלוגו של אמזון נראה פשוט בהתחלה, אבל החץ הכתום מסתיר בתוכו הרבה משמעויות.

מצד אחד, מדובר בחיוך, כי החברה רוצה שלקוחותיה תמיד יהיו מרוצים. ומהצד השני, שמתם לב שהחץ מחבר בין האותיות A ו-Z? (האות הראשונה והאות האחרונה באנגלית). זהו מסר שניתן למצוא הכל אצלם בחנות.

Credit: © Amazon

4. יוגה אוסטרליה

הראנו לכם קודם איך מפת יבשת אפריקה מסתתרת בלוגו, אז עכשיו בטח יהיה לכם קל. מפת יבשת אוסטרליה נמצאת בתוך הצללית של הדמות, מזהים?

5. סוני VAIO

VAIO היה אחד מדגמי הדגל של המחשבים הניידים של חברת סוני. שתי האותיות הראשונות מציגות גל שמסמל אות אנולוגי, ושתי האותיות האחרונות מסמלות את הספרות 1 ו-0 – שמרכיבות אות דיגיטלי.

Credit: © Vaio

6. יונילבר

הלוגו המקסים של יוניליבר משלב כל כך הרבה מוטיבים שהחברה רוצה להעביר. למשל הלב מציג אהבה ואכפתיות, בעוד הציפור מסמלת חופש, שחרור ממטלות היומיום והנאה מהחיים.

Credit: © Unilever

7. פורמולה 1

אחד הלוגואים שבהחלט הקדים את זמנו מבחינת תחכום. האם שמתם לב שצללית האות F יוצרת את הספרה 1?

Credit: © Formula 1

8. כפתור הדלקה וכיבוי

בתור חובבת טכנולוגיה, מעולם לא העלתי על דעתי שזה מה שמסתתר מאחורי הלוגו של כפתור ה-POWER.

מי שעוסק בתחום יודע ש1 ו-0 מייצגים בדרך כלל ON ו OFF, ולכן החיבור ביניהם לסמל אחד מתבקש.

9. BMW

חשבתם שהסמל מייצג גלגלי מכונית? או אולי פרופלור של מטוס (כי החברה החלה את דרכה בתחום התעופה)?

לא. הלוגו פשוט מייצג את דגל בוואריה.

Credit: © BMW

10. אפל

הלוגו של אחת החברות המצליחות בעולם ידע גרסאות רבות. הגרסה הנוכחית עוצבה על ידי רוב ג’נוף.

אז למה הוא בחר לקחת חתיכה מהתפוח? כנראה כי הוא היה רעב, וכי חשב שזה יעזור לו למוזה. בכל מקרה, לאחר שנגס, הוא קלט שבאנגלית ביס (bite) נשמע כמו מונח מתחום המחשבים (byte), ובחר לעצב את התפוח ככה.

בשלב מסוים התפוח היה מורכב מפסים צבעוניים כדי להדגיש את העובדה שהחברה ייצרה מחשבים עם צגי צבע. ב-1998, בעקבות החזרתו של סטיב ג’ובס והופעתו של דור חדש של מחשבים, עברה אפל לגרסה המונוכרומית של הלוגו.

Credit: © Rob Yanov

11. סאן מיקרוסיסטמס

הלוגו של החברה הוא אמביגרמה מושלמת – כלומר שניתן לקרוא את שם החברה מכל זווית שמסתכלים עליו. תודו שזה מרשים.

12. קונטיננטל AG

החברה שמתמחה בייצור צמיגים, לא יכלה שלא להכניס אותם ללוגו. הצמיג מתחבא בשילוב שתי האותיות הראשונות בשם C ו-O.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים