זו הסיבה האמיתית שבגללה אנחנו לא אוהבים את איך שאנחנו נראים בתמונות!

ולא, זה לא בגלל שאנחנו מכוערים!נכתב ע”י דנה הגואל

לא יודעת מה איתכם, אבל אני לא אוהבת להצטלם, יותר נכון – אני שונאת להצטלם, מהסיבה הפשוטה שאני פשוט לא אוהבת את איך שאני נראית בתמונות, נקודה.

ולא, גם כשאומרים לי שאני נראית מדהים וזו תמונה מעולה, זה לא באמת עוזר, להפך זה רק גורם לי לחשוב שהחברים שלי הם או שקרנים או עיוורים. ולא ברור מה מבין השניים יותר גרוע…

אבל מסתבר שזה לא רק אני, ויש סיבה מדעית לכך שאנחנו לא אוהבים את עצמנו בתמונות!

Credit:

Credit: Alberto Bogo

אז גם אם אתם בר רפאלי (טוב, אולי בר רפאלי יוצאת דופן…), סביר להניח שרק 1 מתוך 10 תמונות יעברו אישור שלכם ולמה? הסיבה טמונה במראות.

על פי אפקט ה- “Mere-exposure”, שפותח בשנת 1960 על ידי חוקר בשם רוברט זשונק, אנחנו מגיבים בצורה חיובית יותר לדברים שאנחנו רגילים אליהם, כמו הפנים שלנו למשל.

הבעיה מתחילה בזה שאנחנו רגילים לראות את הפנים שלנו דרך ההשתקפות במראה, בה אנחנו רואים את הדמות ההפוכה לדמות הממשית שלנו ורק את הדמות הזו למדנו לחבב ולאהוב.

למעשה, כשאנחנו מצטלמים אנחנו רואים את עצמנו בדיוק כמו שאנחנו, אבל זו לא הדמות שאנחנו רגילים לראות דרך המראה.

אנחנו רגילים לכך שכשאנחנו מחייכים צד שמאל עולה של הפה עולה טיפה למעלה ועין ימין טיפ טיפונת עצומה ופתאום בתמונה הכל נראה הפוך ולכן אנחנו לא אוהבים להביט בה.

תהיתם פעם איך הסלפי הפך לטרנד?

מעבר לעובדה, שאנחנו לא צריכים להתיש בן אדם אחר עד שנקבל את התמונה המושלמת, הסלפי, בניגוד לעדשת המצלמה משקף לנו בדיוק את הבבואה שלנו במראה, הדמות האהובה והמוכרת!

אז עזבו אתכם מתמונות משפחתיות, מהיום יש לכם סיבה מדעית להתחמק מהן ולצלם רק סלפיז.

ולא, זה לא כי אתם מרוכזים בעצמכם. טוב, אולי רק קצת… :)

מקור: elitedaily

שתפו עם החברים שתפו עם החברים