כשהבן שלה נולד עם שיתוק מוחין כולם אמרו לה לוותר עליו – אבל עכשיו היא מוכיחה עד כמה הם טעו!

כשאומרים שאין גבול לאהבת אם - כנראה מתכוונים לזה...קל מאד לוותר לעצמך כשהמצב נהיה מורכב או קשה. “מה עכשיו ללמוד למבחן הזה, מקסימום מועד ב'”.. “מה אני אקום לשטוף אם מחר יהיו שוב כלים”… “ממחר דיאטה”… וכו’.

אבל כנראה שאבותינו השאירו לנו שרידים הישרדותיים, כי כשזה מגיע לדברים החשובים באמת, יש לנו מן כח כזה “לא לראות בעיניים” ופשוט להמשיך קדימה בכל הכח.

כך קרה לזו הונגיאן ברגע שהפכה לאמא לראשונה. בעקבות סיבוכים מלידה קשה, בנה נותר עם שיתוק מוחין וכשכולם (כולל בעלה) אמרו לה לוותר עליו היא החליטה להראות להם אחרת….

הכירו את זו הונגיאן שהביאה את בנה דינג דינג לעולם בשנת 1988.

הונגיאן ילדה את בנה בלידה קשה שהסתבכה והותירה אותו עם שיתוק מוחין.

הרופאים המליצו לה לוותר על התינוק (מתוך מדיניות ילד אחד למשפחה בסין) ולהרות שוב מכיוון שטענו שהוא לא יהיה אינטליגנט. אבל זו לא הקשיבה להם.

היא קיבלה על עצמה את משימת חייה, לגדל אותו לבדה ולהשקיע בו את כל מרצה, זמנה וכספה כדי להעניק לו הזדמנות לחיים טובים ונורמטיביים.

אפילו בעלה לא הסכים לקבל את בנו, אז היא החליטה להתגרש ממנו ולגדל את בנם, דינג דינג, בכוחות עצמה.

האהבה שלה אליו גרמה לה לעשות את הבלתי אפשרי, כאם יחידנית, ולהשקיע בו יומם וליל כדי לעזור לו לגדול ולהתפתח. היא שיחקה איתו במשחקים מעוררי מחשבה ובפעילויות לפיתוח היכולות המוטוריות שלו. על אף המגבלות של ידיו שלא יכלו כמעט לאחוז בכלום, זו לימדה אותו אפילו לאחוז בצ’ופסטיקס! “לא רציתי שיתבייש בגלל המגבלות שלו, ולכן נאלצתי להתעקש על שעות אימון רבות כדי להדביק את הפער מול אחרים”, אמרה הונגיאן.

זו עבדה קשה ב-3 עבודות במקביל כדי לפרנס ולטפל בבנה, ועבודתה הקשה השתלמה! היא כעת האמא הגאה של סטודנט באוניברסיטת הרווארד!

בגיל 29, עם תואר בהנדסה ובמדעי הסביבה, דינג דינג החל גם ללמוד משפטים באוניברסיטת הרווארד! אפשר רק לדמיין עד כמה אמא שלו גאה בו על כל הישגיו ואיזה קשר מיוחד ומלא יש בין השניים….

כשאומרים שאין גבול לאהבת אם – כנראה מתכוונים לזה…

קרדיט תמונות ומקור: BoredPanda[/page-credit]

שתפו עם החברים שתפו עם החברים