למה דווקא הנשים הכי חזקות נשברות לעיתים קרובות? אלו הן הסיבות…

יכול לקרות לכולןבטח כבר יצא לכם להיתקל בנשים כאלו. יש להן עבודה מכובדת, מראה חיצוני מתוקתק, משפחה אוהבת, חיים טובים והן לא יתנו לאף אחד, בעיקר לא לגברים, לדרוך עליהן או להוריד אותן למטה. נשים חזקות, ורק תנסו לעצור אותן.

אבל גם אם נראה לנו שהחיים שלהן מושלמים, זה לא תמיד נכון. גם לנשים הכי חזקות, יש לפעמים זמנים קשים. ולמרות שהן כנראה לא יראו את זה, לא תזיק להן איזה מילה טובה או עזרה. ואלו הסיבות שיכולות לגרום להן להישבר, ושיעזרו לכם לדעת איך אתם יכולים לעזור להן לעבור את זה.

1. הן סומכות רק על עצמן

אישה חזקה אוהבת להיות עצמאית, ולא צריכה עזרה מאנשים אחרים. נשים כאלו לרוב יהיו בעלות ביטחון עצמי גבוה ויעדיפו להסתמך על עצמן בלבד. יכול להיות שזה גם נובע מתחושה של אי נוחות להפריע למישהו אחר, או שבקשת עזרה נתפסת עבורן כחולשה.

הבעיה היא שנשים כאלו לא מבינות שכל אחד צריך עזרה לפעמים. הפסיכולוגים מסכימים עם הקביעה הזאת. בקשת עזרה לא רק טובה לבריאות הנפשית של האדם, היא גם נחשבת למעשה נדיב כי היא מאפשרת למישהו אחר לבקש עזרה בחזרה.

2. כולם סומכים עליהן עם הבעיות שלהם, והן נושאות משקל כבד על הכתפיים שלהן

נשים חזקות נחשבות אחראיות מאוד ונתפסות בעיני אחרים כחכמות וישרות. ולכן הרבה חברים ובני משפחה ירגישו בנח לשפוך את הלב בפניהן. נשים כאלו ישמרו את כל הסודות והצרות של האנשים האחרים אצלן, ולא ידברו עליהם מול אנשים אחרים. ואם זה גם משהו שקשור אליהן באופן אישי, הן ינסו לפתור אותו בעצמן.

3. אבל הן בעצמן לא משתפות את הצרות שלהן עם אחרים, ושומרות הכל בבטן

אישה חזקה אולי טובה בלהקשיב לאחרים, אבל לא בלשתף אותם עם מה שעובר עליה כדי לשמור על התדמית שלה. אבל התנהגות כזאת יכולה להוביל לדיכאון. כדי להתמודד עם כל הצרות של החיים ולשמור על בריאות נפשית, אנשים חייבים לשתף.

4. הן דואגות לאחרים ושוכחות לדאוג לעצמן

נשים חזקות דואגות לחברים ולמשפחה שלהן, אבל לא תמיד דואגות לעצמן וגם אחרים לא ידאגו להן. מבחוץ זה נראה כאילו הכל בסדר אצלן והאנשים האחרים לא חושבים שיכול להיות שעובר עליהן יום קשה. אחרי שהן עוזרות לאנשים אחרים, האנשים האלו ‘שוכחים’ לבדוק אם גם הן בסדר, וחוסר ההתחשבות ההדדי הזה פוגע בהן.

5. כשהן מסרבות להראות חולשה – הן פוגעות בבריאות הגופנית שלהן

אתם בטח כבר יודעים שהבריאות הגופנית שלנו תלויה גם לא מעט בבריאות הנפשית שלנו. נשים כאלו מרגישות צורך להחזיק את עצמן מלהראות כל סוג של חולשה או פגיעות, גם בזמנים קשים. אבל לאורך זמן ה’צורך’ הזה יכול לפגוע במערכת הלב וכלי הדם שלהן. מחקרים הראו שהדחקת הרגשות מכבידה על הלב ומגבירה את הסיכוי לחלות.

6. הכח שלהן יכול להגיע מאירוע טראגי שהן לא מדברות עליו

מכירים ‘מה שלא הורג מחשל’ ? לא מעט נשים מצאו את הכח שלהן בעקבות אירוע טראומתי שגרם להם לגדל ‘שריון’ להגן עליהן מפני הסביבה. אבל זה שהאירוע הזה מאחוריהן, לא אומר שהוא לא מעציב אותן מדי פעם כשהן נזכרות בו. יש להן צלקת שהן נושאות איתן שאף אחד אחר לא רואה.

7. יש ימים שהן פשוט נשברות ולא מסוגלות לעשות את הדברים הכי פשוטים

בעבודה או בבית הן נראות הכי חזקות שיש, אבל כשהן לבד, לפעמים המסכה נופלת וחוסר הביטחון שלהן מופיע. הציפיות של האחרים מהן ושלהן מעצמן יוצרות מצב בו הן צריכות להציג שליטה עצמית גבוהה מאוד, עם הרבה מאוד רגשות שונים שמעורבים זה בזה, וזה פוגע בהן. וכשהן מרגישות שהן עשו טעות, זה יכול לגרום להן להישבר.

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים