לא תאמינו מה יקרה לגוף שלכם אם תחזיקו את האצבעות שלכם ככה מספר דקות ביום!

מסתבר שיש לכם הרבה יותר כוח בידיים ממה שחשבתםסובלים מכאבי ראש? בחילות? עצבות? חרדה? מסתבר שהפתרון נעוץ דווקא ב… תחזיקו חזק… כפות הידיים שלכם!

כן כן, אתם הולכים להיות אולי מופתעים, אבל מסתבר שלידיים שלנו יש כמה תפקידים חבויים וחשובים לא פחות מאשר לעזור לנו להחזיק דברים – לפי רפלקסולוגים ומחקרים שונים, בידיים שלנו יש נקודות רבות בעלות כוח והשפעה על הגוף והנפש!

אז תאחזו חזק (תרתי משמע) והמשיכו לקרוא כדי לגלות איזה קסמים מתחבאים בכל אחת מהאצבעות שלנו – זה בידיים שלכם ;)

1. אגודל

האגודל אחראי לחרדות וכאבי ראש. אם אתם חווים כאב ראש שנובע מלחץ, אחזו באגודל בעדינות כ-5 דקות. רפלקסולוגים טוענים שזה יפיג את הכאב!

2. אצבע מורה

האצבע הזו שולטת על כאבי שרירים וכן רגשות של אכזבה, פחד ומבוכה.

כפי שנראה במחקרים שנעשו על ידי אוניברסיטת מינסוטה, מטופלים עם כאבי גב ושרירים מרגישים טוב יותר אחרי סבב של טיפול רפלקסים – לשם כך, יש לאחוז את האצבע המורה למשך חמש דקות.

3. אמה

אחיזה ולחיצה על האמה תעזור לכם אם אתם מרגישים מעוצבנים, כועסים או עייפים יותר מהרגיל. מחקרים מראים שתרגיל כזה מוריד את לחץ הדם ולכן מרגיע!

4. קמיצה

רגשות שלילים ועצבות ייעלמו אם תאחזו בעדינות בקמיצה שלכם למשך חמש דקות. אל תשכחו להישאר רגועים ולשים לב לנשימות שלכם.

5. זרת

הזרת אחראית לדימוי עצמי, לחץ ועצבים. אם אתם רגילים להמעיט בערך שלכם, כדאי שתשקלו לעשות לזרת שלכם מסאז’ למשך 5 דקות, ולחשוב על משהו נחמד תוך כדי!

6. כף היד

לחצו את האצבעות של יד אחת לאמצע כף היד השנייה. יש לעסות את כף היד בתנועות מעגליות, ולשאוף ולנשוף עמוק שלוש פעמים.

רפלקסולוגים אומרים שכף היד היא מרכז הרגשות שלנו, ומחקרים מראים כי עיסוי של כפות הידיים מסייע במניעת בחילות, מתח, שלשולים ועצירות!

7. כפות הידיים צמודות אחת לשנייה

באחיזה הזו משתמשים פעמים רבות במדיטציה, כיוון שהיא עוזרת להתרכז ולסדר את המחשבות. בנוסף, כשמצמידים את כפות הידיים יחד, זרימת הדם משתפרת!

8. סוריה מודרה

תנוחת מדיטציה זו תעזור לשפר את העיכול ואת חילוף החומרים, ומסייעת כשטמפרטורת הדם נמוכה וכשיש אובדן תיאבון!

כתבה ותמונות: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים